Foto: prispievatelia Open Food Facts, CC BY-SA
Stručný prehľad
Donuts (Party) je produkt z kategórie „Šišky“. Obsahuje 428 kcal (1 788 kJ) na 100 g. Porovnanie s mediánom kategórie – cukry: o 33 % menej. Porovnanie s mediánom kategórie – nasýtené mastné kyseliny: o 14 % viac. Porovnanie s mediánom kategórie – soľ: o 19 % viac. Zloženie obsahuje 18 prídavných látok: E101 - Riboflavín, E120 - Košenila, E141 - E141 food additive, E160a - Karotén, E160ai - Beta-karotén a E163 - Antokyaníny. Predáva sa v týchto krajinách: Švajčiarsko.
Výživové hodnoty
| Výživové hodnoty | Na 100 g / 100 ml | % RHP* |
|---|---|---|
| Energia | 1 788 kJ / 428 kcal | 21% |
| Tuky | 24 g | 34% |
| Nasýtené mastné kyseliny | 13 g | 65% |
| Sacharidy | 47 g | 18% |
| Cukry | 12 g | 13% |
| Pridané cukry | 6,6 g | |
| Vláknina | 2 g | 8% |
| Bielkoviny | 5 g | 10% |
| Soľ | 1 g | 17% |
| Ovocie, zelenina a strukoviny | 0,51 % |
*Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal).
Porovnanie s podobnými produktmi
Mediánové hodnoty 251 produktov v kategórii „Šišky“.
Zloženie
Donuts (cacao): farine de blé, eau, huile de palme, sucre, margarine (graisse de palme, eau, huile de colza, jus de citron), graisse végétale und huile (graisse de palmiste, huile de palme, graisse de coco), levure, cacao maigre en poudre 1.1%, émulsifiants: E 471, E 472e, E 481 et lécithine de tournesol, gluten de blé, sel de cuisine, poudres à lever: E 450 et E 500, dextrose, stabilisant: gomme guar, lactose, lait écrémé en poudre, agent de traitement de la farine: acide ascorbique. Donuts (sucre): farine de blé, eau, huile de palme, sucre, margarine (graisse de palme, eau, huile de colza, jus de citron), levure, émulsifiants: E 471, E 472e et E 481, gluten de blé, graisse de palme, sirop de glucose, sel de cuisine, poudres à lever: E 450 et E 500, dextrose, stabilisant: gomme guar, lactose, lait écrémé en poudre, agent de traitement de la farine: acide ascorbique, arôme nat. d'orange, épaississant: E 415. Donuts (blancs): farine de blé, eau, huile de palme, sucre, margarine (graisse de palme, eau, huile de colza, jus de citron), graisse végétale und huile (graisse de palmiste, huile de palme, graisse de coco), levure, émulsifiants: E 471, E 472e, E 481 et lécithine de tournesol, gluten de blé, beurre de cacao, farine de riz, sel de cuisine, poudres à lever: E 450 et E 500, dextrose, stabilisant: gomme guar, lactose, lait écrémé en poudre, agent de traitement de la farine: acide ascorbique, colorants: bêta-carotène, E 171, E 101, E 120, E 141 et E 163, épaississant: E 413, arôme vanilline.
Alergény
Prídavné látky
- E101 - Riboflavín
- E120 - Košenila
- E141 - E141 food additive
- E160a - Karotén
- E160ai - Beta-karotén
- E163 - Antokyaníny
- E171 - Oxid titaničitý
- E300 - Kyselina askorbová
- E322 - Lecitíny
- E322i - Lecitín
- E412 - Guarová guma
- E413 - Tragant
- E415 - Xantánová živica
- E450 - Difosfáty
- E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselín
- E472e - Estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou mono- a diacetylvínnou
- E481 - Stearoyl-2-laktylát sodný
- E500 - Uhličitany sodné
Často kladené otázky
Koľko kalórií má Donuts?
Donuts obsahuje 428 kcal na 100 g.
Je Donuts vegánske?
Nie. Zloženie produktu Donuts obsahuje aspoň jednu zložku živočíšneho pôvodu.
Obsahuje Donuts palmový olej?
Áno, zloženie produktu Donuts obsahuje palmový olej alebo zložku z palmy.
Aké prídavné látky obsahuje Donuts?
Donuts obsahuje: E101 - Riboflavín, E120 - Košenila, E141 - E141 food additive, E160a - Karotén, E160ai - Beta-karotén, E163 - Antokyaníny, E171 - Oxid titaničitý, E300 - Kyselina askorbová, E322 - Lecitíny, E322i - Lecitín, E412 - Guarová guma, E413 - Tragant, E415 - Xantánová živica, E450 - Difosfáty, E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselín, E472e - Estery mono- a diglyceridov mastných kyselín s kyselinou mono- a diacetylvínnou, E481 - Stearoyl-2-laktylát sodný a E500 - Uhličitany sodné.
Aké alergény obsahuje Donuts?
Podľa Open Food Facts sú na etikete výrobku Donuts uvedené tieto alergény: Pšenica a Mlieko. Vždy si skontrolujte obal.
Zdravšie alternatívy
Obľúbené produkty z rovnakej kategórie s lepším Nutri-Score.