Foto: prispievatelia Open Food Facts, CC BY-SA
Stručný prehľad
Muffin max (Leclerc) je produkt z kategórie „Tyčinky“. Obsahuje 405 kcal (1 649 kJ) na 100 g. Porovnanie s mediánom kategórie – cukry: o 17 % menej. Porovnanie s mediánom kategórie – nasýtené mastné kyseliny: o 52 % menej. Porovnanie s mediánom kategórie – soľ: o 286 % viac. Zloženie obsahuje 16 prídavných látok: E160b - Annatto, E202 - Sorban draselný, E281 - Propionan sodný, E296 - Kyselina jablčná, E322 - Lecitíny a E322i - Lecitín. Predáva sa v týchto krajinách: Kanada.
Výživové hodnoty
| Výživové hodnoty | Na 100 g / 100 ml | % RHP* |
|---|---|---|
| Energia | 1 649 kJ / 405 kcal | 20% |
| Tuky | 14 g | 19% |
| Nasýtené mastné kyseliny | 2,7 g | 14% |
| Sacharidy | 65 g | 25% |
| Cukry | 30 g | 33% |
| Pridané cukry | 25 g | |
| Bielkoviny | 2,7 g | 5% |
| Soľ | 0,81 g | 14% |
| Ovocie, zelenina a strukoviny | 2,3 % |
*Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal).
Porovnanie s podobnými produktmi
Mediánové hodnoty 1 154 produktov v kategórii „Tyčinky“.
Zloženie
Muffin (farine de blé entier, huile de canola, glucose, flocons d'avoine entière, sucre, cassonade, fructose, glycérine, fibres de balles d'avoine, oeuf entier liquide, mono et diglycérides, poudre à pâte, sel, amidon de maïs modifié, arôme naturel, gomme de guar, gomme de xanthane, lecithine de soya, propionate de sodium, substances laitières modifiées), Garniture (sucre, glycérine, glucose, purée de fraises, purée de pommes, maltodextrine, eau, poudre de pommes, pectine, gomme de xanthane, alginate de sodium, citrate de sodium, acide citrique, acide malique, mono et diglycérides, phosphate dicalcique, arôme naturel, concentré de carotte noire, carotte et cassis, rocou, sorbate de potassium, carotène, stéarate de calcium, acide ascorbique). Contient : Oeufs, Lait, Avoine, Soya, Blé. TOUJOURS BIEN LIRE L'ÉTIQUETTE CAR NOS PRODUITS NE SONT PAS TOUS FABRIQUÉS DANS UNE USINE SANS ARACHIDES. BISCUITS LECLERC LTD/LTÉE SAINT-AUGUSTIN-DE-DESMAURES, Leclerc QUEBEC, CANADA G3A1S9 1905
Alergény
Na etikete nie sú uvedené žiadne alergény.
Prídavné látky
- E160b - Annatto
- E202 - Sorban draselný
- E281 - Propionan sodný
- E296 - Kyselina jablčná
- E322 - Lecitíny
- E322i - Lecitín
- E330 - Kyselina citrónová
- E331 - Citrónany sodné
- E341 - Fosfáty vápnika
- E341ii - Fosforečnan divápenatý
- E401 - Alginát sodný
- E412 - Guarová guma
- E415 - Xantánová živica
- E422 - Glycerol
- E440 - Pektín
- E470a - Sodné/draselné a vápenaté soli mastných kyselín
Často kladené otázky
Koľko kalórií má Muffin max?
Muffin max obsahuje 405 kcal na 100 g.
Je Muffin max vegánske?
Nie. Zloženie produktu Muffin max obsahuje aspoň jednu zložku živočíšneho pôvodu.
Obsahuje Muffin max palmový olej?
Možno: niektoré zložky produktu Muffin max môžu pochádzať z palmového oleja.
Aké prídavné látky obsahuje Muffin max?
Muffin max obsahuje: E160b - Annatto, E202 - Sorban draselný, E281 - Propionan sodný, E296 - Kyselina jablčná, E322 - Lecitíny, E322i - Lecitín, E330 - Kyselina citrónová, E331 - Citrónany sodné, E341 - Fosfáty vápnika, E341ii - Fosforečnan divápenatý, E401 - Alginát sodný, E412 - Guarová guma, E415 - Xantánová živica, E422 - Glycerol, E440 - Pektín a E470a - Sodné/draselné a vápenaté soli mastných kyselín.
Zdravšie alternatívy
Obľúbené produkty z rovnakej kategórie s lepším Nutri-Score.