Natas do Céu

Foto: prispievatelia Open Food Facts, CC BY-SA

Natas do Céu

Ursi · 180 g (2 x 90 g)

e
Nutri-ScoreZlá nutričná kvalita
4
Skupina NOVAUltraspracovaná potravina
314
kcalNa 100 g / 100 ml
Stredný obsah: tukyVysoký obsah: nasýtené mastné kyselinyVysoký obsah: cukryNízky obsah: soľ
Čiarový kód
22006776
Veľkosť porcie
90 g
Predáva sa v
Portugalsko

Stručný prehľad

Natas do Céu (Ursi) je produkt z kategórie „Mliečne dezerty“. Obsahuje 314 kcal (1 312 kJ) na 100 g. Jedna porcia (90 g) obsahuje približne 283 kcal, čo je 14 % referenčného denného príjmu energie dospelého. Porovnanie s mediánom kategórie – cukry: o 89 % viac. Porovnanie s mediánom kategórie – nasýtené mastné kyseliny: o 420 % viac. Porovnanie s mediánom kategórie – soľ: o 67 % viac. Zloženie obsahuje 11 prídavných látok: E120 - Košenila, E160b - Annatto, E202 - Sorban draselný, E281 - Propionan sodný, E407 - Karagénan a E420 - Sorbitol. Predáva sa v týchto krajinách: Portugalsko.

Výživové hodnoty

Výživové hodnoty Na 100 g / 100 ml % RHP* Na porciu (90 g)
Energia 1 312 kJ / 314 kcal 16% 1 181 kJ / 283 kcal
Tuky 16 g 23% 14 g
Nasýtené mastné kyseliny 13 g 65% 12 g
Sacharidy 39 g 15% 35 g
Cukry 25 g 28% 23 g
Pridané cukry 40 g 36 g
Bielkoviny 3,2 g 6% 2,9 g
Soľ 0,2 g 3% 0,18 g
Ovocie, zelenina a strukoviny 0 %

*Referenčný príjem priemerného dospelého (8400 kJ / 2000 kcal).

Porovnanie s podobnými produktmi

Mediánové hodnoty 553 produktov v kategórii „Mliečne dezerty“.

Energia +151%
Tento produkt: 314 kcal Medián kategórie: 125 kcal
Cukry +89%
Tento produkt: 25 g Medián kategórie: 13,2 g
Tuky +281%
Tento produkt: 16 g Medián kategórie: 4,2 g
Nasýtené mastné kyseliny +420%
Tento produkt: 13 g Medián kategórie: 2,5 g
Soľ +67%
Tento produkt: 0,2 g Medián kategórie: 0,1 g
Bielkoviny -9%
Tento produkt: 3,2 g Medián kategórie: 3,5 g

Zloženie

Creme de nata (56%) [nata, leite condensado (leite magró e açúcar), gordura de palma totalmente hidrogenada, açúcar, xarope de glicose, humidificante (sorbitol), proteínas do leite, emulsionante (mono e diglicéridos de ácidos gordos), estabilizadores (carragenina, goma de alfarroba) e aroma], cobertura de doce de ovos (33%) [xarope de glicose, açúcar, ovo (16%), amido modificado de milho, estabilizador (carragenina), reguladores de acidez (citratos de sódio e ácido tartárico), conservantes (sorbato de potássio e propionato de sódio) e corantes (carminas, anato)], bolacha (11%) [farinha de trigo, açúcar, óleo de girassol com alto teor oleico, antioxidantes (ésteres de ácidos gordos do ácido ascórbico e extrato rico em tocoferóis), xarope de glucose-frutose, soro de leite em pó, sal, levedantes (hidrogenocarbonato de sódio e hidrogenocarbonato de amónio), emulsionante (lecitina de girassol) e aroma].

Alergény

VajciaPšenicaMlieko

Môže obsahovať stopy

Žiadne

Prídavné látky

Často kladené otázky

Koľko kalórií má Natas do Céu?

Natas do Céu obsahuje 314 kcal na 100 g, čo je približne 283 kcal na porciu (90 g).

Je Natas do Céu vegánske?

Nie. Zloženie produktu Natas do Céu obsahuje aspoň jednu zložku živočíšneho pôvodu.

Obsahuje Natas do Céu palmový olej?

Možno: niektoré zložky produktu Natas do Céu môžu pochádzať z palmového oleja.

Aké prídavné látky obsahuje Natas do Céu?

Natas do Céu obsahuje: E120 - Košenila, E160b - Annatto, E202 - Sorban draselný, E281 - Propionan sodný, E407 - Karagénan, E420 - Sorbitol, E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselín, E500 - Uhličitany sodné, E500ii - Hydrogenuhličitan sodný, E503 - Amoniakové uhličitany a E503ii - Hydrogenuhličitan amónny.

Aké alergény obsahuje Natas do Céu?

Podľa Open Food Facts sú na etikete výrobku Natas do Céu uvedené tieto alergény: Vajcia, Pšenica a Mlieko. Vždy si skontrolujte obal.

Zdravšie alternatívy

Obľúbené produkty z rovnakej kategórie s lepším Nutri-Score.

Ďalšie produkty značky Ursi

Zobraziť všetko →