Foto: přispěvatelé Open Food Facts, CC BY-SA
macarons
Albert Heijn · 144g
- Čárový kód
8718906936072- Kategorie
- Makronky
- Porce
- 12 g
- Prodává se v
- Nizozemsko
Přehled
macarons (Albert Heijn) je produkt z kategorie „Makronky“. Ve 100 g obsahuje 462 kcal (1 936 kJ). Jedna porce (12 g) obsahuje přibližně 55 kcal, tedy 3 % referenčního denního příjmu energie dospělého člověka. Obsah cukru se blíží mediánu jeho kategorie. Obsahuje o 107 % více nasycených tuků než medián produktů v jeho kategorii. Obsahuje o 18 % více soli než medián produktů v jeho kategorii. Složení obsahuje 12 přídatných látek: E100 - kurkumin, E141 - Mědnaté komplexy chlorofylů a chlorofylinů, E141ii - Měďnaté komplexy chlorofylinů, E162 - Betalainová červeň, E322 - Lecitiny a E330 - Kyselina citronová. Prodává se v těchto zemích: Nizozemsko.
Nutriční hodnoty
| Nutriční hodnoty | Na 100 g / 100 ml | % RHP* | Na porci (12 g) |
|---|---|---|---|
| Energetická hodnota | 1 936 kJ / 462 kcal | 23% | 232 kJ / 55 kcal |
| Tuky | 22 g | 31% | 2,6 g |
| Nasycené mastné kyseliny | 8,9 g | 45% | 1,1 g |
| Sacharidy | 56 g | 22% | 6,7 g |
| Cukry | 47 g | 52% | 5,6 g |
| Přidané cukry | 48 g | 5,8 g | |
| Polyoly | < 0,01 g | < 0,01 g | |
| Škrob | 0,21 g | 0,03 g | |
| Vláknina | 2,5 g | 10% | 0,3 g |
| Bílkoviny | 8,8 g | 18% | 1,1 g |
| Sůl | 0,18 g | 3% | 0,02 g |
| Cholesterol | 12 mg | 1,5 mg | |
| Vitamin A | 28 µg | 3,3 µg | |
| Vitamin E | 4,5 mg | 0,54 mg | |
| Vitamin C | 0,52 mg | 0,06 mg | |
| Vitamin B12 | 0,12 µg | 0,01 µg | |
| Vápník | 81 mg | 9,7 mg | |
| Železo | 0,7 mg | 0,08 mg | |
| Hořčík | 54 mg | 6,4 mg | |
| Draslík | 188 mg | 23 mg | |
| Zinek | 0,69 mg | 0,08 mg | |
| Ovoce, zelenina a luštěniny | 1,8 % |
*Referenční hodnota příjmu pro průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal).
Srovnání s podobnými produkty
Mediánové hodnoty 239 produktů v kategorii „Makronky“.
Složení
Suiker, 18% amandel, vrije-uitloopei-eiwit, room, cacaoboter°, glucose, vollemelkpoeder, 1,7% frambozenpuree, cacaomassa°, plantaardige olie (zonnebloem, kokos), inuline, emulgator (glycerol [E422], mono - en diglyceriden van vetzuren [E471], lecithinen [E322 (soja)]), maïszetmeel, vrije-uitloopei-eiwitpoeder, 0,5% hazelnoot, 0,5% pistachepasta, cacaopoeder°, roomboter, 0,2% frambozenconcentraat, verdikkingsmiddel (carrageen [E407], xanthaangom [E415], guarpitmeel [E412]), natuurlijke aroma's (pistache), 0,09% vanille-extract, zout, 0,04% Bourbon vanille, kleurstof (bietenrood [E162], kopercomplexen van chlorofylinen, curcumine [E100]), voedingszuur (citroenzuur [E330]), 0,01% pistachenoot, zuurteregelaar (kaliumcarbonaten [E501]), natuurlijk vanillearoma. Waarvan toegevoegde suikers gemiddeld 40g per 100 gram en waarvan toegevoegd zout gemiddeld 0.04g per 100 gram °Rainforest Alliance gecertificeerd. Zie voor meer informatie ra.org
Alergeny
Přídatné látky
Často kladené otázky
Kolik kalorií má macarons?
macarons obsahuje 462 kcal ve 100 g, což je přibližně 55 kcal na porci (12 g).
Je macarons veganské?
Ne. Složení produktu macarons obsahuje alespoň jednu surovinu živočišného původu.
Obsahuje macarons palmový olej?
Možná: některé složky produktu macarons mohou pocházet z palmového oleje.
Jaké přídatné látky obsahuje macarons?
macarons obsahuje: E100 - kurkumin, E141 - Mědnaté komplexy chlorofylů a chlorofylinů, E141ii - Měďnaté komplexy chlorofylinů, E162 - Betalainová červeň, E322 - Lecitiny, E330 - Kyselina citronová, E407 - Karagenan, E412 - Guma guar, E415 - Xanthan, E422 - Glycerol, E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselin a E501 - Uhličitany draselné.
Jaké alergeny obsahuje macarons?
Podle Open Food Facts uvádí etiketa výrobku macarons tyto alergeny: Sójové boby. Vždy si zkontrolujte obal.
Zdravější alternativy
Oblíbené produkty ze stejné kategorie s lepším Nutri-Score.