Foto: bijdragers van Open Food Facts, CC BY-SA
macarons
Albert Heijn · 144g
- Barcode
8718906936072- Categorie
- Macarons
- Portiegrootte
- 12 g
- Verkocht in
- Nederland
In één oogopslag
macarons (Albert Heijn) is een product uit de categorie ‘Macarons’. Het levert 462 kcal (1.936 kJ) per 100 g. Eén portie van 12 g bevat ongeveer 55 kcal, oftewel 3% van de dagelijkse referentie-inname aan energie voor een volwassene. Het gehalte aan suiker ligt dicht bij de mediaan van zijn categorie. Het bevat 107% meer verzadigd vet dan het mediane product in zijn categorie. Het bevat 18% meer zout dan het mediane product in zijn categorie. De ingrediëntenlijst bevat 12 additieven: E100 - curcumine, E141 - Kopercomplexen van chlorophyllen, E141ii - Kopercomplexen van chlorofylinen, E162 - Betanine, E322 - Lecithinen en E330 - E330. Het wordt verkocht in Nederland.
Voedingswaarden
| Voedingswaarden | Per 100 g / 100 ml | % RI* | Per portie (12 g) |
|---|---|---|---|
| Energie | 1.936 kJ / 462 kcal | 23% | 232 kJ / 55 kcal |
| Vetten | 22 g | 31% | 2,6 g |
| Verzadigde vetzuren | 8,9 g | 45% | 1,1 g |
| Koolhydraten | 56 g | 22% | 6,7 g |
| Suikers | 47 g | 52% | 5,6 g |
| Toegevoegde suikers | 48 g | 5,8 g | |
| Polyolen | < 0,01 g | < 0,01 g | |
| Zetmeel | 0,21 g | 0,03 g | |
| Voedingsvezels | 2,5 g | 10% | 0,3 g |
| Eiwitten | 8,8 g | 18% | 1,1 g |
| Zout | 0,18 g | 3% | 0,02 g |
| Cholesterol | 12 mg | 1,5 mg | |
| Vitamine A | 28 µg | 3,3 µg | |
| Vitamine E | 4,5 mg | 0,54 mg | |
| Vitamine C | 0,52 mg | 0,06 mg | |
| Vitamine B12 | 0,12 µg | 0,01 µg | |
| Calcium | 81 mg | 9,7 mg | |
| IJzer | 0,7 mg | 0,08 mg | |
| Magnesium | 54 mg | 6,4 mg | |
| Kalium | 188 mg | 23 mg | |
| Zink | 0,69 mg | 0,08 mg | |
| Fruit, groenten & peulvruchten | 1,8 % |
*Referentie-inname van een gemiddelde volwassene (8400 kJ / 2000 kcal).
Vergeleken met vergelijkbare producten
Mediaanwaarden van 239 producten in de categorie ‘Macarons’.
Ingrediënten
Suiker, 18% amandel, vrije-uitloopei-eiwit, room, cacaoboter°, glucose, vollemelkpoeder, 1,7% frambozenpuree, cacaomassa°, plantaardige olie (zonnebloem, kokos), inuline, emulgator (glycerol [E422], mono - en diglyceriden van vetzuren [E471], lecithinen [E322 (soja)]), maïszetmeel, vrije-uitloopei-eiwitpoeder, 0,5% hazelnoot, 0,5% pistachepasta, cacaopoeder°, roomboter, 0,2% frambozenconcentraat, verdikkingsmiddel (carrageen [E407], xanthaangom [E415], guarpitmeel [E412]), natuurlijke aroma's (pistache), 0,09% vanille-extract, zout, 0,04% Bourbon vanille, kleurstof (bietenrood [E162], kopercomplexen van chlorofylinen, curcumine [E100]), voedingszuur (citroenzuur [E330]), 0,01% pistachenoot, zuurteregelaar (kaliumcarbonaten [E501]), natuurlijk vanillearoma. Waarvan toegevoegde suikers gemiddeld 40g per 100 gram en waarvan toegevoegd zout gemiddeld 0.04g per 100 gram °Rainforest Alliance gecertificeerd. Zie voor meer informatie ra.org
Allergenen
Additieven
Veelgestelde vragen
Hoeveel calorieën zitten er in macarons?
macarons bevat 462 kcal per 100 g, dat is ongeveer 55 kcal per portie van 12 g.
Is macarons veganistisch?
Nee. De ingrediëntenlijst van macarons bevat minstens één ingrediënt van dierlijke oorsprong.
Bevat macarons palmolie?
Mogelijk: sommige ingrediënten van macarons kunnen van palmolie afkomstig zijn.
Welke additieven bevat macarons?
macarons bevat E100 - curcumine, E141 - Kopercomplexen van chlorophyllen, E141ii - Kopercomplexen van chlorofylinen, E162 - Betanine, E322 - Lecithinen, E330 - E330, E407 - Carrageen, E412 - Guarpitmeel, E415 - Xanthaangom, E422 - Glycerol, E471 - Mono- en diglyceriden van vetzuren en E501 - Kaliumcarbonaten.
Welke allergenen zitten er in macarons?
Volgens Open Food Facts vermeldt het etiket van macarons de volgende allergenen: Soja. Controleer altijd de verpakking.
Gezondere alternatieven
Populaire producten uit dezelfde categorie met een betere Nutri-Score.