Maltesers

Foto: contribuitorii Open Food Facts, CC BY-SA

Maltesers

Maltesers · 192,5 g

e
Nutri-ScoreCalitate nutrițională proastă
4
Grupa NOVAAliment ultraprocesat
503
kcalLa 100 g / 100 ml
Conținut de grăsimi: RidicatConținut de grăsimi saturate: RidicatConținut de zahăr: RidicatConținut de sare: Moderat
Cod de bare
5000159555739
Porție
192,5
Vândut în
Franța

Pe scurt

Maltesers este un produs din categoria „Bomboane fondante”. Furnizează 503 kcal (2.108 kJ) la 100 g. Are un conținut de zahăr cu 10% mai mare decât produsul median din categoria sa. Conținutul său de grăsimi saturate este apropiat de mediana categoriei. Are un conținut de sare cu 200% mai mare decât produsul median din categoria sa. Lista sa de ingrediente conține 6 aditivi: E322 - Lecitine, E322i - Lecitină, E341 - Fosfați de calciu, E440 - Pectină, E500 - Carbonati de sodiu și E501 - Carbonați de potasiu. Se vinde în: Franța.

Valori nutriționale

Valori nutriționale La 100 g / 100 ml % DR*
Valoare energetică 2.108 kJ / 503 kcal 25%
Grăsimi 25 g 36%
Acizi grași saturați 15 g 75%
Glucide 61 g 23%
Zaharuri 53 g 59%
Zaharuri adăugate 59 g
Proteine 8,5 g 17%
Sare 0,42 g 7%
Fructe, legume și leguminoase 0 %

*Doza de referință pentru un adult mediu (8400 kJ / 2000 kcal).

Comparație cu produse similare

Valorile mediane pentru 2.145 produse din categoria „Bomboane fondante”.

Valoare energetică -7%
Acest produs: 503 kcal Mediana categoriei: 542 kcal
Zaharuri +10%
Acest produs: 53 g Mediana categoriei: 48,1 g
Grăsimi -24%
Acest produs: 25 g Mediana categoriei: 33 g
Acizi grași saturați -6%
Acest produs: 15 g Mediana categoriei: 16 g
Sare +200%
Acest produs: 0,4 g Mediana categoriei: 0,1 g
Proteine +49%
Acest produs: 8,5 g Mediana categoriei: 5,7 g

Ingrediente

Sucre, _LAIT_ écrémé en poudre, beurre de caca, sirop de glucose, extrait de malt d'_ORGE_, pâte de cacao, matière grasse de _LAIT_, _LACTOSE_, petit-_LAIT_ en poudre, matière grasse de palme, huile de palmiste, émulsifiant (lécithine de _SOJA_), farine de _BLE_, poudre à lever (E341, E500, E501), _GLUTEN_ de blé, agent d'enrobage (pectine), sel, extrait naturel de vanille

Alergeni

GlutenLapteSoia

Aditivi

Întrebări frecvente

Câte calorii are Maltesers?

Maltesers conține 503 kcal la 100 g.

Este Maltesers vegan?

Nu. Lista de ingrediente a produsului Maltesers conține cel puțin un ingredient de origine animală.

Conține Maltesers ulei de palmier?

Da, lista de ingrediente a produsului Maltesers include ulei de palmier sau un ingredient derivat din palmier.

Ce aditivi conține Maltesers?

Maltesers conține E322 - Lecitine, E322i - Lecitină, E341 - Fosfați de calciu, E440 - Pectină, E500 - Carbonati de sodiu și E501 - Carbonați de potasiu.

Ce alergeni conține Maltesers?

Potrivit Open Food Facts, eticheta produsului Maltesers menționează următorii alergeni: Gluten, Lapte și Soia. Verificați întotdeauna ambalajul.

Alternative mai sănătoase

Produse populare din aceeași categorie, cu un Nutri-Score mai bun.

Alte produse Maltesers

Vezi tot →