Foto: přispěvatelé Open Food Facts, CC BY-SA
Přehled
Macarons (Lieblings) je produkt z kategorie „Makronky“. Ve 100 g obsahuje 473 kcal (1 955 kJ). Jedna porce (12 g) obsahuje přibližně 57 kcal, tedy 3 % referenčního denního příjmu energie dospělého člověka. Obsah cukru se blíží mediánu jeho kategorie. Obsahuje o 86 % více nasycených tuků než medián produktů v jeho kategorii. Obsahuje o 143 % více soli než medián produktů v jeho kategorii. Složení obsahuje 13 přídatných látek: E100 - kurkumin, E140 - Chlorofyly a Chlorofylliny, E140ii - Chlorofyliny, E141 - Mědnaté komplexy chlorofylů a chlorofylinů, E141i - Měďnaté komplexy chlorofylů a E160a - karoteny. Prodává se v těchto zemích: Německo.
Nutriční hodnoty
| Nutriční hodnoty | Na 100 g / 100 ml | % RHP* | Na porci (12 g) |
|---|---|---|---|
| Energetická hodnota | 1 955 kJ / 473 kcal | 24% | 235 kJ / 57 kcal |
| Tuky | 23 g | 33% | 2,8 g |
| Nasycené mastné kyseliny | 8 g | 40% | 0,96 g |
| Sacharidy | 57 g | 22% | 6,9 g |
| Cukry | 52 g | 58% | 6,3 g |
| Přidané cukry | 51 g | 6,1 g | |
| Vláknina | 0 g | 0% | 0 g |
| Bílkoviny | 7,6 g | 15% | 0,91 g |
| Sůl | 0,37 g | 6% | 0,04 g |
| Ovoce, zelenina a luštěniny | 0 % |
*Referenční hodnota příjmu pro průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal).
Srovnání s podobnými produkty
Mediánové hodnoty 239 produktů v kategorii „Makronky“.
Složení
Zucker, 18 % Mandeln, Schlagsahne, 14 % Hühnereieiweiß 8,8 % weiße Schokolade (Kakaobutter, Zucker, Vollmilchpulver, Inulin, Emulgator: Lecithine (enthält Soja]; natürliches Vanillearoma), Glukosesirup, 1,9 % gesalzenes Butterkaramell (Zucker, 18 % Butter Glukose sirup, 2% Speisesalz³), 1,6 % dunkle Schokolade (Kakaomasse, Zucker, Kakaopulver, Emulgator: Lecithine [enthält Soja]; natürliches Vanillearoma), pflanzliche Öle (Kokosnuss, Sonnenblume), 1% Haselnussnougat (Haselnüsse, Zucker, Emulgator: Lecithine, Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren), Maisstärke, 0,6 % Hühnerei-Eiweißpulver', 0,5 % Kakaopulver, 0,5% Kakaobutter, 0,5 % Pistazienpaste, 0,1 % Kaffeepulver, natürliches Pistazienaroma, natürliches Vanillearoma, 0,04 % Vanille-Extrakt, 0,01 % Haselnüsse, 0,01% Pistazien, natürliches Kaffeearoma, Feuchthaltemittel: Glycerin; Emulgator: Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren, Lecithine (enthält Soja); Verdickungsmittel: Carrageen, Xanthan, Guarkernmehl; Farbstoffe: Betanin (Betenrot), Carotin, Kurkumin, Kupferkomplexe der Chlorophylle und Chlorophylline; färbendes Lebensmittel: Spirulinaextrakt. Das Produkt kann Spuren von anderen Schalenfrüchten enthalten.
Alergeny
Na etiketě nejsou uvedeny žádné alergeny.
Může obsahovat stopy
Přídatné látky
- E100 - kurkumin
- E140 - Chlorofyly a Chlorofylliny
- E140ii - Chlorofyliny
- E141 - Mědnaté komplexy chlorofylů a chlorofylinů
- E141i - Měďnaté komplexy chlorofylů
- E160a - karoteny
- E162 - Betalainová červeň
- E322 - Lecitiny
- E407 - Karagenan
- E412 - Guma guar
- E415 - Xanthan
- E422 - Glycerol
- E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselin
Často kladené otázky
Kolik kalorií má Macarons?
Macarons obsahuje 473 kcal ve 100 g, což je přibližně 57 kcal na porci (12 g).
Je Macarons veganské?
Ne. Složení produktu Macarons obsahuje alespoň jednu surovinu živočišného původu.
Obsahuje Macarons palmový olej?
Možná: některé složky produktu Macarons mohou pocházet z palmového oleje.
Jaké přídatné látky obsahuje Macarons?
Macarons obsahuje: E100 - kurkumin, E140 - Chlorofyly a Chlorofylliny, E140ii - Chlorofyliny, E141 - Mědnaté komplexy chlorofylů a chlorofylinů, E141i - Měďnaté komplexy chlorofylů, E160a - karoteny, E162 - Betalainová červeň, E322 - Lecitiny, E407 - Karagenan, E412 - Guma guar, E415 - Xanthan, E422 - Glycerol a E471 - Mono- a diglyceridy mastných kyselin.
Zdravější alternativy
Oblíbené produkty ze stejné kategorie s lepším Nutri-Score.