Foto: přispěvatelé Open Food Facts, CC BY-SA
Přehled
Grüne brause (Freeway) je produkt z kategorie „Limonády“. Ve 100 g obsahuje 15 kcal (64 kJ). Jedna porce (250 ml) obsahuje přibližně 38 kcal, tedy 2 % referenčního denního příjmu energie dospělého člověka. Obsahuje o 46 % méně cukru než medián produktů v jeho kategorii. Složení obsahuje 6 přídatných látek: E131 - Patentní modř v, E150b - Kaustický sulfitový karamel, E290 - Oxid uhličitý, E330 - Kyselina citronová, E951 - Aspartam a E954 - sacharin a jeho sodná draselná a vápenatá sůl. Prodává se v těchto zemích: Německo.
Nutriční hodnoty
| Nutriční hodnoty | Na 100 g / 100 ml | % RHP* | Na porci (250 ml) |
|---|---|---|---|
| Energetická hodnota | 64 kJ / 15 kcal | 1% | 159 kJ / 38 kcal |
| Tuky | 0,04 g | 0% | 0,1 g |
| Nasycené mastné kyseliny | 0,04 g | 0% | 0,1 g |
| Sacharidy | 3,6 g | 1% | 9 g |
| Cukry | 3,6 g | 4% | 9 g |
| Přidané cukry | 4,5 g | 11 g | |
| Vláknina | 0,04 g | 0% | 0,1 g |
| Bílkoviny | 0,04 g | 0% | 0,1 g |
| Sůl | 0,01 g | 0% | 0,03 g |
| Ovoce, zelenina a luštěniny | 0 % |
*Referenční hodnota příjmu pro průměrného dospělého (8400 kJ / 2000 kcal).
Srovnání s podobnými produkty
Mediánové hodnoty 1 461 produktů v kategorii „Limonády“.
Složení
Wasser, Zucker, Kohlensäure, Säuerungsmittel: Citronensäure; Aroma, Farbstoffe: _Sulfitlaugen_-Zuckerkulör, Patentblau V; Süßungsmittel: Cyclamat Acesulfam K, Aspartam*, Saccharin. *_enthält eine Phenylalaninquelle_
Alergeny
Na etiketě nejsou uvedeny žádné alergeny.
Přídatné látky
Často kladené otázky
Kolik kalorií má Grüne brause?
Grüne brause obsahuje 15 kcal ve 100 g, což je přibližně 38 kcal na porci (250 ml).
Obsahuje Grüne brause palmový olej?
Ve složení produktu Grüne brause nebyl zjištěn palmový olej.
Jaké přídatné látky obsahuje Grüne brause?
Grüne brause obsahuje: E131 - Patentní modř v, E150b - Kaustický sulfitový karamel, E290 - Oxid uhličitý, E330 - Kyselina citronová, E951 - Aspartam a E954 - sacharin a jeho sodná draselná a vápenatá sůl.
Zdravější alternativy
Oblíbené produkty ze stejné kategorie s lepším Nutri-Score.