Célébrations

Foto: contribuitorii Open Food Facts, CC BY-SA

Célébrations

Célébrations · 280 g

e
Nutri-ScoreCalitate nutrițională proastă
4
Grupa NOVAAliment ultraprocesat
489
kcalLa 100 g / 100 ml
Conținut de grăsimi: RidicatConținut de grăsimi saturate: RidicatConținut de zahăr: RidicatConținut de sare: Moderat
Cod de bare
77002242
Categorie
Bomboane
Vândut în
Franța

Pe scurt

Célébrations este un produs din categoria „Bomboane”. Furnizează 489 kcal (2.050 kJ) la 100 g. Conținutul său de zahăr este apropiat de mediana categoriei. Are un conținut de grăsimi saturate cu 999% mai mare decât produsul median din categoria sa. Are un conținut de sare cu 764% mai mare decât produsul median din categoria sa. Lista sa de ingrediente conține 7 aditivi: E322 - Lecitine, E322i - Lecitină, E341 - Fosfați de calciu, E422 - Glicerol, E471 - Mono- și digliceride ale acizilor grași și E500 - Carbonati de sodiu. Se vinde în: Franța.

Valori nutriționale

Valori nutriționale La 100 g / 100 ml % DR*
Valoare energetică 2.050 kJ / 489 kcal 24%
Grăsimi 24 g 34%
Acizi grași saturați 13 g 66%
Glucide 62 g 24%
Zaharuri 55 g 61%
Zaharuri adăugate 76 g
Polioli < 0,01 g
Amidon 0,13 g
Fibre 1,2 g 5%
Proteine 5,6 g 11%
Sare 0,43 g 7%
Colesterol 1,7 mg
Alcool < 0,01 % vol
Vitamina A 3,7 µg
Vitamina D < 0,01 µg
Vitamina E 0,33 mg
Vitamina C 0,37 mg
Vitamina B12 0,24 µg
Calciu 78 mg
Fier 0,11 mg
Magneziu 11 mg
Potasiu 121 mg
Zinc 0,33 mg
Fructe, legume și leguminoase 0,05 %

*Doza de referință pentru un adult mediu (8400 kJ / 2000 kcal).

Comparație cu produse similare

Valorile mediane pentru 4.351 produse din categoria „Bomboane”.

Valoare energetică +31%
Acest produs: 489,1 kcal Mediana categoriei: 374 kcal
Zaharuri -9%
Acest produs: 55,3 g Mediana categoriei: 61 g
Grăsimi +4680%
Acest produs: 23,9 g Mediana categoriei: 0,5 g
Acizi grași saturați +13100%
Acest produs: 13,2 g Mediana categoriei: 0,1 g
Sare +764%
Acest produs: 0,4 g Mediana categoriei: 0,1 g
Proteine +1020%
Acest produs: 5,6 g Mediana categoriei: 0,5 g

Ingrediente

Sucre, sirop de glucose, beurre de cacao, _lait_ écrémé en poudre, pâte de cacao, _cacahuètes_, matière grasse végétale, _beurre_ concentré, _lactose_, farine de _blé_, noix de coco séchée, _petit-lait_ en poudre, huile de tournesol, _lait_ entier en poudre, émulsifiants (lécithine de _soja_, E471), extrait de malt d'_orge_, cacao maigre, sel, humectant (glycérol), blanc d’_œuf_ en poudre, extrait naturel de vanille, protéine de _lait_ hydrolysée, poudres à lever (E341, E500, E501),

Alergeni

OuăGlutenLapteArahideSoia

Poate conține urme de

Fructe cu coajă lemnoasă

Aditivi

Întrebări frecvente

Câte calorii are Célébrations?

Célébrations conține 489 kcal la 100 g.

Este Célébrations vegan?

Nu. Lista de ingrediente a produsului Célébrations conține cel puțin un ingredient de origine animală.

Conține Célébrations ulei de palmier?

Posibil: unele ingrediente ale produsului Célébrations pot proveni din ulei de palmier.

Ce aditivi conține Célébrations?

Célébrations conține E322 - Lecitine, E322i - Lecitină, E341 - Fosfați de calciu, E422 - Glicerol, E471 - Mono- și digliceride ale acizilor grași, E500 - Carbonati de sodiu și E501 - Carbonați de potasiu.

Ce alergeni conține Célébrations?

Potrivit Open Food Facts, eticheta produsului Célébrations menționează următorii alergeni: Ouă, Gluten, Lapte, Arahide și Soia. Verificați întotdeauna ambalajul.

Alternative mai sănătoase

Produse populare din aceeași categorie, cu un Nutri-Score mai bun.

Alte produse Célébrations

Vezi tot →