Nitro Tech Performance Series

Foto: contribuitorii Open Food Facts, CC BY-SA

Nitro Tech Performance Series

MUSCLETECH · 1,8 kg

?
Nutri-ScoreDate insuficiente pentru calcul
4
Grupa NOVAAliment ultraprocesat
348
kcalLa 100 g / 100 ml
Conținut de grăsimi: ModeratConținut de grăsimi saturate: ModeratConținut de zahăr: ScăzutConținut de sare: Moderat
Cod de bare
0631656703283
Porție
45 g
Vândut în
Franța, Somalia

Pe scurt

Nitro Tech Performance Series (MUSCLETECH) este un produs din categoria „Suplimente pentru culturism”. Furnizează 348 kcal (1.549 kJ) la 100 g. O porție de 45 g conține aproximativ 157 kcal, adică 8% din doza zilnică de referință pentru energie a unui adult. Are un conținut de zahăr cu 34% mai mare decât produsul median din categoria sa. Are un conținut de grăsimi saturate cu 156% mai mare decât produsul median din categoria sa. Are un conținut de sare cu 65% mai mare decât produsul median din categoria sa. Lista sa de ingrediente conține 8 aditivi: E322 - Lecitine, E322i - Lecitină, E407 - Caragenan, E415 - Gumă de xantan, E466 - Carboximetilceluloză de sodiu și E641 - Leucină. Se vinde în: Franța și Somalia.

Valori nutriționale

Valori nutriționale La 100 g / 100 ml % DR* Per porție (45 g)
Valoare energetică 1.549 kJ / 348 kcal 17% 697 kJ / 157 kcal
Grăsimi 6,7 g 10% 3 g
Acizi grași saturați 3,3 g 17% 1,5 g
Glucide 8,9 g 3% 4 g
Zaharuri 4,4 g 5% 2 g
Zaharuri adăugate 0 g 0 g
Fibre 2,2 g 9% 1 g
Proteine 67 g 133% 30 g
Sare 0,78 g 13% 0,35 g
Colesterol 178 mg 80 mg
Calciu 311 mg 140 mg
Fier 2,4 mg 1,1 mg
Potasiu 600 mg 270 mg
Fructe, legume și leguminoase 0 %

*Doza de referință pentru un adult mediu (8400 kJ / 2000 kcal).

Comparație cu produse similare

Valorile mediane pentru 389 produse din categoria „Suplimente pentru culturism”.

Valoare energetică -3%
Acest produs: 347,8 kcal Mediana categoriei: 360 kcal
Zaharuri +34%
Acest produs: 4,4 g Mediana categoriei: 3,3 g
Grăsimi +102%
Acest produs: 6,7 g Mediana categoriei: 3,3 g
Acizi grași saturați +156%
Acest produs: 3,3 g Mediana categoriei: 1,3 g
Sare +65%
Acest produs: 0,8 g Mediana categoriei: 0,5 g
Proteine +128%
Acest produs: 66,7 g Mediana categoriei: 29,2 g
Fibre +8%
Acest produs: 2,2 g Mediana categoriei: 2,1 g

Ingrediente

Isolat de protéines de _lait_ et matrice d'acides aminés (Isolate de whey, isolate de _lait_ hydrolisé, L-Valine, L-Leucine, L-Isoleucine, L-glutamine),Whey protéine concentré (ultra-filtrée), poudre de cacao, Arômes naturels et artificiels, Sel, mélange de gommes (gomme de cellulose, gomme de xanthane, carraghénanes), lécithine de _soja_, acésulfame de potassium, sucralose.

Alergeni

LapteSoia

Poate conține urme de

OuăPeșteGlutenFructe cu coajă lemnoasăArahide

Aditivi

Întrebări frecvente

Câte calorii are Nitro Tech Performance Series?

Nitro Tech Performance Series conține 348 kcal la 100 g, adică aproximativ 157 kcal pe porție de 45 g.

Este Nitro Tech Performance Series vegan?

Nu. Lista de ingrediente a produsului Nitro Tech Performance Series conține cel puțin un ingredient de origine animală.

Conține Nitro Tech Performance Series ulei de palmier?

Nu a fost detectat ulei de palmier în lista de ingrediente a produsului Nitro Tech Performance Series.

Ce aditivi conține Nitro Tech Performance Series?

Nitro Tech Performance Series conține E322 - Lecitine, E322i - Lecitină, E407 - Caragenan, E415 - Gumă de xantan, E466 - Carboximetilceluloză de sodiu, E641 - Leucină, E950 - Acesulfam k și E955 - Sucraloză.

Ce alergeni conține Nitro Tech Performance Series?

Potrivit Open Food Facts, eticheta produsului Nitro Tech Performance Series menționează următorii alergeni: Lapte și Soia. Verificați întotdeauna ambalajul.

Alte produse MUSCLETECH

Vezi tot →