Foto: contribuitorii Open Food Facts, CC BY-SA
High Protein Wraps
itza · 320g
- Cod de bare
8717853273223- Categorie
- Lipii din grâu
- Porție
- 40 g
- Vândut în
- Germania
Pe scurt
High Protein Wraps (itza) este un produs din categoria „Lipii din grâu”. Furnizează 310 kcal (1.297 kJ) la 100 g. O porție de 40 g conține aproximativ 124 kcal, adică 6% din doza zilnică de referință pentru energie a unui adult. Are un conținut de zahăr cu 11% mai mare decât produsul median din categoria sa. Are un conținut de grăsimi saturate cu 15% mai mare decât produsul median din categoria sa. Are un conținut de sare cu 100% mai mic decât produsul median din categoria sa. Lista sa de ingrediente conține 6 aditivi: E202 - Sorbat de potasiu, E282 - propionat de calciu, E296 - Acid malic, E422 - Glicerol, E471 - Mono- și digliceride ale acizilor grași și E500 - Carbonati de sodiu. Se vinde în: Germania.
Valori nutriționale
| Valori nutriționale | La 100 g / 100 ml | % DR* | Per porție (40 g) |
|---|---|---|---|
| Valoare energetică | 1.297 kJ / 310 kcal | 16% | 519 kJ / 124 kcal |
| Grăsimi | 7,9 g | 11% | 3,2 g |
| Acizi grași saturați | 1,5 g | 8% | 0,6 g |
| Glucide | 44 g | 17% | 18 g |
| Zaharuri | 2,5 g | 3% | 1 g |
| Zaharuri adăugate | 0,71 g | 0,28 g | |
| Fibre | 6,2 g | 25% | 2,5 g |
| Proteine | 18 g | 36% | 7,2 g |
| Sare | < 0,01 g | 0% | < 0,01 g |
| Fructe, legume și leguminoase | 0 % |
*Doza de referință pentru un adult mediu (8400 kJ / 2000 kcal).
Comparație cu produse similare
Valorile mediane pentru 756 produse din categoria „Lipii din grâu”.
Ingrediente
WEIZENMEHL (EU) 38%, Wasser, WEIZENprotein, gelbes Leinsamenmehl, Stabilisator (Glycerin), Rapsöl, Erbsenmehl, Zucker, Säureregulator (Apfelsäure), Backtriebmittel (Natriumcarbonate), Salz, Emulgator (Mono - und Diglyceride von Speisefettsäuren), Konservierungsstoffe (Calciumpropionat, Kaliumsorbat).
Alergeni
Niciun alergen declarat pe etichetă.
Aditivi
Întrebări frecvente
Câte calorii are High Protein Wraps?
High Protein Wraps conține 310 kcal la 100 g, adică aproximativ 124 kcal pe porție de 40 g.
Este High Protein Wraps vegan?
Da. Conform listei de ingrediente, High Protein Wraps nu conține ingrediente de origine animală.
Conține High Protein Wraps ulei de palmier?
Posibil: unele ingrediente ale produsului High Protein Wraps pot proveni din ulei de palmier.
Ce aditivi conține High Protein Wraps?
High Protein Wraps conține E202 - Sorbat de potasiu, E282 - propionat de calciu, E296 - Acid malic, E422 - Glicerol, E471 - Mono- și digliceride ale acizilor grași și E500 - Carbonati de sodiu.